Poďte s nami do kina, ktoré bude voňať čokoládou, zábavou a svetielkom nádeje.

Film Wonka je úplne nové, rodinné spracovanie príbehu, ktorý možno poznáte z knihy známeho britského autora Roalda Dahla Charlie a továreň na čokoládu alebo filmu v hlavnej úlohe s Johnny Deppom.

Hoci svetová premiéra filmu Wonka, veľkého čokoládového dobrodružstva spojeného s hudbou a zážitkami z produkcie Warner Bros bude v kinách až 15. decembra, vďaka spolupráci s Continental Film máme pre Vás mimoriadnu ponuku.

Pozývame Vás na Vianočné charitatívne kino a špeciálnu predpremiéru filmu Wonka už 13.12.2023 v priestoroch CINEMAX, Bory Mall Bratislava.

Čo vás čaká v cene vstupenky? Získate nielen vstup na špeciálnu predpremiéru filmu Wonka, popcorn, nápoj podľa svojho výberu, zábavné aktivity pre deti aj pre dospelých, lístok do zaujímavej tomboly a na záver občerstvenie aj darček, ale navyše výťažkom zo vstupného podporíte aj piešťanskú organizáciu APPA – Asociáciu pomoci postihnutým. Príbeh mladého “bojovníka”, ktorému takto spoločne pomôžeme, si môžete prečítať na našej stránke.

Medzi hosťami Vianočného kina budeme mať česť privítať aj Jeho Excelenciu Nigela Bakera, britského veľvyslanca na Slovensku, členov predstavenstva aj Patrónov našej komory a našich členov i sympatizantov.

Kúpte vstupenku pre seba, svojich blízkych alebo pozvite svojich obchodných partnerov či kúpte vstupenku a odmeňte svojich zamestnancov – to všetko v úžasnej čokoládovo-vianočnej atmosfére, ktorú môžeme spoločne zažiť a taktiež pomôcť.

Film Wonka má vynikajúce obsadenie aj príbeh. Pozrite si trailer a viac informácií. No, spoznali ste v ukážkach aj Hugha Granta alebo Rowana Atkinsona?

Ďakujeme všetkým, ktorí toto podujatie podporili:

Zlatý sponzor: Súkromná spojená škola British International School Bratislava

Bronzový sponzor: Allen & Overy

Partneri podujatia: TESCO STORES SR, a.s, APPA, Continental Film.

Za poskytnutie cien do tomboly a za pomoc s organizáciou podujatia ďakujeme: Panta Rhei, Mary Kay, TEAM UP, T.O.P. AUTO PREMIUM, ASO VENDING, Indalo Farma a PARTYLAND


Výťažok z charitatívneho vianočného kina sme sa rozhodli venovať mladému bojovníkovi Nicolasovi z Bratislavy.

Narodil som sa ako zdravé dieťa, ale pri bežnej kontrole u pediatra mi v 3 mesiacoch diagnostikovali  SVALOVÚ DYSTROFIU DUCHENNE. Je to ochorenie, pri ktorom odumiera svalstvo, nakoľko sa mi v tele netvorí dystrofín.

Od 6. roku života som pripútaný na invalidný vozík. Postupom času sa začala moja choroba viacej prejavovať, a to tým, že som začal veľmi rýchlo slabnúť, čím som nedokázal manipulovať s mechanickým vozíkom a rodičia mi museli zadovážiť elektrický vozík, aby som mohol plnohodnotne fungovať. Do tohto obdobia som absolvoval veľmi náročnú operáciu chrbta a ďalšie iné zákroky. Mám vykašliavacieho asistenta, lebo nemám silu na odkašliavania hlienov z pľúc.  V januári 2023 mi ľavú časť pľúc zaliala voda, skončil som na  3 týždne na JISKE. Tam som sa druhýkrát narodil, nakoľko moje telo odchádzalo, ale sestričky s lekármi ma dali do poriadku. Odvtedy mám zavedenú v krku tracheostómiu a dýcha za mňa prístroj. Rodičia ma naučili opäť dýchať samého a prístroj používam už len na noc. Tiež mi museli lekári na srdcovocievnom oddelení implantovať na srdiečko defibrilátor, lebo mi bilo iba na 20 %.

Telo mi začína postupom času slabnúť ešte viacej, pričom stále rehabilitujem a snažím sa ísť ďalej. Momentálne sa neviem sám najesť ani urobiť žiadnu činnosť bez pomoci druhých. Užívam veľa doplnkovej výživy, ale žiaden liek na túto chorobu neexistuje.

Veľmi rád som v kolektíve a s kamarátmi, rád plávam, veľa chodím na prechádzky. “Môj život je na elektrickom invalidnom vozíku, ktorý je mojimi nohami. Keďže sa mi zhoršil zdravotný stav a moje telo po januári veľmi zoslablo, rodičia museli začať riešiť špeciálnu úpravu môjho invalidného vozíka. Tieto doplnky sú však  finančne náročné, preto Vás týmto chcem veľmi pekne poprosiť o finančnú pomoc pri úprave môjho vozíčka”.