WOMEN FOR THE FUTURE: celoročný program aktivít pre rozvíjanie potenciálu žien

Čo by ste povedali na to, keby talentovanej maliarke namiesto plátna a farieb ponúkli hrať na husle alebo IT nadšenca dali písať reklamné texty? Určite by ste to nazvali nevyužitým talentom. Už dnes je jasné, že aby firma uspela v budúcnosti, potrebuje v prvom rade mať zamestnancov (áno, už dnes ich mnohé firmy vôbec nevedia nájsť), s novými zručnosťami a schopnosťami, ktorá doba prináša. Asi vás neprekvapíme, najmä ak D&I už máte v DNA firmy, že cestou, ako to mať, sú ŽENY.

Prieskumy poukazujú na neustále narastajúci význam, ale najmä prínos žien na trhu práce. Podľa Grant Thornton’s 2022 Women in Business report je globálne zastúpenie žien na úrovni 32% seniorských manažérskych pozícií, aj tento údaj potvrdzuje, ako sa meranie D&I prenieslo do ukazovateľov ESG. ESG je téma, ktorej sa v našej komore od jesene budeme intenzívne venovať a pomáhať našim členom na ceste pri napĺňaní ESG cieľov. Preto Vám dnes predstavujeme WOMEN FOR THE FUTURE – celoročný program na rozvíjanie potenciálu žien, súčasných aj budúcich ženských líderiek vo vašich firmách, v prostredí komunity, ktorá prepája a podporuje ženy naprieč rôznymi sektormi a odvetviami.

___________

KOMU JE PROGRAM WOMEN FOR THE FUTURE URČENÝ?

Pre tých, ktorí veria v potenciál rozmanitosti. Ten nepozná odvetvové hranice – či ide o služby, obchod či výrobné firmy, potenciál žien sa dá uplatniť vo všetkých oblastiach.  Chceme prinášať inšpiráciu:

ČO UŽ PRE VÁS MÁME PRIPRAVENÉ?

  • prihláste do 15. 9. 2023 svoje mentorky/ov alebo zamestnankyne ako mentees do programu Equilibrium, mentoringového programu pre ženy, ktorý už 13 rokov úspešne organizuje Britská obchodná komora v ČR – tento rok spúšťame pilotný ročník pre SR
  • príďte 19.10.2023 na 11. ročník Business Ladies Day, ktorý v spolupráci s ostatnými obchodnými komorami v SR organizujeme v priestoroch Penati Club v Bratislave
  • nevynechajte možnosť zúčastniť sa na prvom podujatí EQUAL PAY DAY, ktorý pripravuje tím o.z. Akčné ženy. Naša komora je partnerom tohto jedinečného podujatia – ak sa chcete zúčastniť tiež, registrujte sa a kúpte si vstupenky so špeciálnou 20% zľavou určenou exkluzívne pre členov našej komory.

PRIPOJTE SA K NÁM!

  • zdieľajte s nami vaše iniciatívy na podporu zastúpenia žien vo vašich firmách: budeme zbierať najlepšie skúsenosti a spoločne sa o ne potom môžeme podeliť
  • dajte nám tipy na inšporatívne príbehy z prostredia vašich firiem a radi o nich dáme vedieť viac
  • staňte sa partnerom WOMEN FOR THE FUTURE: členovia Britskej obchodnej komory v SR sa nimi stávajú automaticky, pričom máte možnosť stať sa jej hlavným partnerom a podporiť organizáciu podujatí určených pre rozvoj ženského potenciálu. Napíšte nám na info@britcham.sk a radi Vám poskytneme viac informácií.

____________